Nervozita stoupá - Dívka s perlou - blog pro všechny milovníky života

čtvrtek 23. srpna 2018

Nervozita stoupá

Za čtyři dny už budu bloudit Moskvou a poznávat nové neznámé prostředí. Budu hovořit rusky a anglicky. Budu se učit nepanikařit mezi cizími lidmi. Budu se muset spoléhat především na sebe. Tak si říkám, že to bude pro mě škola jak blázen. Lidé se mě neustále ptají, jestli se tam těším. Jasně, že se těším, ale mám i obavy. Je to tak 50 na 50 /smích/. Jedním si jsem přesto jistá - největší dobrodružství mého života začíná! 
Ani se mi nemůžete divit, že jsem z toho nervózní, protože...
1. ...ještě mi nepřišlo stipendium.
2. ...ještě se mi neozvali z MPGU.
3. ...nevím, kde vlastně budu ubytovaná.
4. ...co když tam na mě nikdo nebude čekat a já nebudu vědět, kam mám jet?

A pořád se mi nějak nechce do balení. Snažím se to odkládat, jak nevíce to jde. Vím, že to není asi úplně nejlepší způsob, jak se uklidnit, jenže když už budu mít kufr zabalený, budu netrpělivě čekat na odjezd a bude to ještě horší. To radši pomalu přihazuju na hromadu věci ze seznamu, který jsem si napsala (!), a nemyslím na to, že se to tak neskutečně blíží. Opravdu se cítím jako na drátkách, musím se pořád hýbat, nějak zaměstnávat a nemyslet na všechno okolo. V posledních několika dnech se opravdu učím trpělivosti, až je z toho učení doslova mučení.

Ale jako těším se! Potřebuju na chvíli vypadnout někam, kde poznám nové lidi a budu v jiném prostředí. Tady už to začíná být moc stresující. Však všem říkám, že jedu na čtyřměsíční dovolenou - budu chodit po divadlech, muzeích, galeriích, klubech a hospodách možná taky a užívat si, že mě tam nikdo nezná. A hlavně se mi tam bude (doufám) dařit být více v klidu a nemyslet na věci, díky nimž mi trpělivost v posledních dnech činí opravdu potíže /smích/. To si tak říkáte... za 14 dní odlétám, co se může stát? Věřte mi, že snad úplně všechno. Ale to je jiný příběh a o tom nechci psát, to si nechám pro sebe. A těm bytřejším to stejně dojde. :) 

Taky balení takhle flákáte? Nebo pečlivě balíte několik dní dopředu?
Jeli byste sami na čtyři měsíce do zahraničí? Měli byste odvahu?
Těšíte se na průběžné články popisující moje moskevské dobrodružství?

Žádné komentáře:

Okomentovat