Inspirující vernisáž - Dívka s perlou - blog pro všechny milovníky života

pátek 10. srpna 2018

Inspirující vernisáž

Dnes je to přesně týden od zahájení výstavy Ústecký salon 2018, která bude pro všechny milovníky umění k dispozici v Galerii pod radnicí do 25. srpna. Jedná se již o 23. ročník, jenž se může pochlubit 103 pracemi od 50 umělců různého věku. Mezi ně patří i můj tatínek (Miloš Kovrzek), proto jsme na vernisáži nemohli chybět. Popravdě se nám nejdříve nechtělo, protože se výstavní prostory v tomto počasí mění ve skleník, ale nakonec jsme se odhodlali a byli jsme moc rádi, že jsme jeli.
Taťka vystavuje dva obrazy (olej malovaný na plátno), kterým se dostalo hodně pozornosti. Není se čemu divit, vždyť samotné malby mohou vyprávět o velkém talentu. Na první z nich je zachyceno slepé rameno Tiché Orlice a na druhé Jizerské hory. Podívejte se na ně sami.
No není to nádhera?

Nejsou to samozřejmě jediná díla, která mě uchvátila, ale tak reklamu taťkovi udělat musím, že jo, hehe. Celá výstava na mě působila ohromně inspirativně. Udiveně jsem si prohlížela všechny ty přítomné autory a jejich díla a obdivovala jsem je, že si na umění najdou čas i při zaměstnání nebo při studiu (ne všichni byli v důchodu). V tu chvíli jsem si řekla, že je škoda, abych nadání, kterým jsem byla obdařena, nechala jen tak spát a umlkat. Vždycky jsem se cítila jako umělecká duše, ale zrazoval mě neúspěch, to že výsledný obrázek nebyl vždy úplně realistický. Teď už vím, že to bylo zbytečné. Vždyť jak řekla paní Lenka: Každý má svůj styl. Proč bych se tedy měla rovnat taťkovým veledílům? Moje cesta je jiná, moje umění není o olejomalbě. Přesto bude pro mě tatínek vždy velkým vzorem. :-) 

Jaký máte vztah k umění vy? Tvoříte, nebo jen obdivujete?
Navštívili jste v poslední době nějakou výstavu?
Co vám přineslo v poslední době velkou dávku inspirace?

Markét

Žádné komentáře:

Okomentovat