Zažít Krétu - Dívka s perlou - blog pro všechny milovníky života

středa 4. července 2018

Zažít Krétu

Už je to týden, co jsme se vrátili z nádherné dovolené. Řecká Kréta byla mimořádná a hned se dozvíte proč. Avšak nevím, jestli bych se tam chtěla vrátit. Vždyť na světě je tolik krásných míst, která stojí za to objevit. A pokud se tam mám vydat ještě jednou, bude to někam na jih ostrova, někam, kde je méně hotelů a rušných ulic. To na úvod a teď už si pojďte přečíst, jak jsme si u moře užívali a co jsme zažili.
Celé dovolené předcházely velké přípravy. Úkol číslo jedna - vybrat destinace. Ve hře byl i Kypr, ale nakonec jsme se rozhodli pro Krétu. Úkol číslo dva - vybrat cestovku. Zvolili jsme CK Fischer a byli jsme spokojení. Úkol číslo tři - těšit se na odlet. Úkol číslo čtyři - zabalit si a vydat se na letiště.

Z Prahy jsme odlétali ve 4.55 ráno, takže z domu jsme museli odjíždět už o půl 12, protože to do Prahy máme kus cesty. Moc jsem se těšila, protože mě čekal můj první let! Ano, je mi 21 a letos jsem poprvé zavítala na letiště. Byl to pro mě o to větší zážitek. Všechno jsem hltala očima, usmívala se a připadala jsem si strašně důležitě, ačkoliv jsem byla všem ukradená. Když jsme prošli odbavením a všemi kontrolami, do odletu nějaký ten čas ještě zbýval. Však to znáte. Cestou na Krétu jsem u okénka neseděla, ale na zpátek mě tam brácha pustil. Abychom si s mamkou zkrátily dlouhou chvíli, pokoušely jsme se uhodnout, kde se právě nacházíme, což byla celkem zábava. Ale dost o letadle - pojďme se podívat na Krétu.
Po příletu na nás před letištěm čekal autobus, který nás zavezl do nádherného hotelu Kyknos Beach, který se nachází kousek od městečka Malia. Celá tato oblast je plná hotelů a turistů, kteří si přijeli užívat slunce, moře a pláže. V hotelu se mi moc líbilo. Recepce byla barevná, veselá a svěží, pokoje mě taky uchvátily, o výborném jídle a milé obsluze nemluvě. Každý den jsme si mohli vybrat z velkého množství jídel, salátů, ovoce a něčeho sladkého. Kdo zažil all inclusive, ví, o čem mluvím. A hotelový bazén? Skvělý! Byla v něm příjemně teplá voda. V Kyknos Beach jsem se cítila jako v paláci snů, i když se nenacházel přímo na pláži. Mělo to ale i své výhody - byl tam daleko větší klid.
Většinu času jsme trávili u vody. Nejlepší to bylo u hotelového bazénu, kde jsme si mohli chodit na bar pro pití, kdykoliv se nám zachtělo, nikde se na nás nelepil písek a vždycky jsme našli nějaké volné lehátko. Na pláž jsme také párkrát zavítali, ale musím říct, že fanda písku nejsem. Večer jsme chodili na verčerní romantické procházky. Vydali jsme se i na tři výlety - do Heraklionu, na vykopávky v Malii a do Cretaquaria. O výletech vám povyprávím v dalším článku.
Když nastal čas na odjezd domů, bylo mi líto, že se musíme vrátit zpět do reality, ale na druhou stranu jsem se i těšila. Na Krétě mi chyběla naše všudepřítomná zeleň. Lesy jsou prostě lesy. Krétu jsem si představovala více divokou, romantickou. Třeba takové je, jen jsem ji neobjevila. :-)

Kam se chystáte na dovolenou vy? Máte radši moře nebo hory? 
Byli jste na Krétě? Líbila se vám?

Markét
Více naleznete na mém IG - Market.k_a

Žádné komentáře:

Okomentovat