Tohle musíš zkusit! - Dívka s perlou - blog pro všechny milovníky života

neděle 22. července 2018

Tohle musíš zkusit!

Dneska se nechte motivovat a inspirovat zároveň. Ráda bych vám představila skvělou knihu od Elise De Rijck. Nese stejný název jako tento článek, tedy Tohle musíš zkusit! 500 věcí, které udělají tvůj život zajímavějším. 

Jedná se o seznam 500 úkolů a cílů, které jsou někdy krapet šílené, jindy běžné nebo inspirativní. Je to zkrátka všehochuť. Některé položky se dají zvládnout během zlomku minuty, že se prostě rozhodnete a uděláte to, jiné vyžadují plánování, dokonce mezi nimi naleznete úkoly na celý život, jako např. mít se rád. A které jsou mé oblíbené? Za zmínku stojí cíl 310. Potkej se s Yettim nebo lochnesskou příšerou nebo 79. Zůstaň celý den v posteli. Mně se líbí ale i cíle jako zajdi si do letního kina, vhoď minci do kašny, proleť se balónem atd. 
Protože v seznamu najdete úkoly, které zaberou více času, splnit všechny je běh na dlouhou trať. Abyste viděli, jak postupujete, kniha obsahuje stránky s políčky, které si můžete postupně vybarvovat. 
Dále oceňuji, že si můžete připsat i seznam vlastních cílů, pro které je vyhrazeno místo na konci knihy. I já jsem si už některé zapsala.

Moje velké cíle

Jsou asi 4 velké cíle, kterých chci dosáhnout a za nimiž si půjdu. Každý má v životě něco, po čem touží, a je to tak správné. Tohle je můj seznam:

1. Koupit si MINI Coopra
Když jsem tohle auto viděla poprvé, řekla jsem si: "To musím mít!" a od té doby mě můj sen neopustil. Udělám cokoliv pro to, abych se posadila za jeho volant. S tím souvisí i mezní cíl a to začít aktivně řídit auto. Řidičák mám už dva a půl roku a využila jsem ho od té doby tak pětkrát. Jo, stydím se, máte pravdu, že je to ostuda, ale sbírám odvahu a bude ze mě výborná řidička. Protože k čemu by mi jinak bylo milované MINI? 

2. Dosáhnout úspěchu s novým připravovaným ig projektem
Blogování neskutečně miluju a mrzí mě, že mu věnuju tak málo času. Už od malička vymýšlím různé projekty a hledám něco, co by mělo smysl a co by něco dalo i druhým lidem. Blog píšu pro sebe, ale i pro vás. Snažím se vás motivovat a inspirovat a já si tím naoplátku třídím myšlenky a zaznamenávám vzpomínky. Můj instagramový projekt bude spojovat lidi, kteří mají rádi naši malebnou zemi, bude ukazovat její krásy, známá i neznámá místa. Více vám napíšu v samostatném článku, až projekt spustím, a budu ráda, když ho podpoříte.

3. Naučit se jezdit na koni
V životě jsem chtěla umět hodně věcí - např. střílet z luku, hrát na housle nebo šít na šicím stroji. Jízda na koni těm věcem vždycky vévodila. Koně jsou nádherná zvířata a nikdy mě nepřestanou fascinovat a zajímat. Jen jsem v dětství neměla tolik příležitostí se k nim dostat, o to víc si vychutnávám každý okamžik v jejich přítomnosti. Některé holky jezdily a jezdí na koňské tábory a ani nevíte, jak jsem jim to vždy záviděla, protože naši o tom nechtěli ani slyšet. Ne proto, že by mi odpírali splnit si sen, ale proto, že jsme si to tehdy nemohli finančně dovolit. Tím víc to ve mně ten sen živilo, a teď když už jsem dospělá, se mi otevírá více možností, takže koníci, těšte se na mě!

4. Dát životu směr a být šťastná
Myslím si, že hledání smyslu života je úkol celoživotní. Jde o to najít tu správnou cestu a po ní se vydat, překonávat překážky a vychutnávat si odpočinková místa, zkrátka dát životu nějaký směr a vědět, co očekáváme. A když to zjistíme, naplní nás pocit štěstí a uspokojení. Je to ten typ cíle, který má každý z nás, a já nevidím důvod, proč se o něj nepodělit a nepřipomenout ho. Jde o náš žebříček hodnot.

Zaujala vás kniha Tohle musíš zkusit? Pořídili byste si ji?
Jaké máte cíle, sny a přání vy?

2 komentáře:

  1. To vypada zajimave. podobne tvorivou a kreativni knihu jsem nikdy nezkousela. ani destrukcni denik ani nic podobneho. ale vypada to slibne. dost o ni zacinam premyslet: )
    a tve cile a a sny jsou krasne
    Taky si uz dlouho preju se naucit jezdit na koni. je to muj velky sen stejne jako dalsi sny :)))) drzim palce at se ti vse co si prejes tolik vyplni. :)))))

    OdpovědětVymazat