Zámecký zvěřinec v Častolovicích - Dívka s perlou - blog pro všechny milovníky života

sobota 9. června 2018

Zámecký zvěřinec v Častolovicích

Od vydání posledního článku uběhlo už několik týdnů a někteří by si mohli myslet, že jsem se rozhodla pověsit blogování na hřebík. Nebojte, není to tak, jen mi učení a zkoušky znemožňovaly soustředit se na psaní a všechny ty končíky, kterým jsem se rozhodla začít věnovat naplno. A aby ten článek nebyl jen snůška blbých keců, pojďme se podívat do Častolovic za Juanitou a Asantou.


Za zvířátky jsme se spolu s Filoňem vydali ve středu 23. května. Pro mě to byl útěk mimo svět učení. Protože jsem ten den úspěšně složila zkoušku a další mě čekala až v pátek, rozhodla jsem se, že pojedeme na výlet. A kam jinam než do MiniZoo v Častolovicích?

Z Hradce Králové jsme vyjeli v 11.05 spěšným vlakem (směrem na Týniště n. O. a Letohrad) a do Častolovic jsme dorazili cca za půlhodiny. Od nádraží se pak musí kousek jít pěšky podél hlavní silnice, ale díky širokému chodníku to není žádný problém.


Častolovice jsou krásné východočeské městečko, jehož dominantou je zámek a přilehlý park, který se pyšní nejen zvěřincem, ale i zámeckou oborou. MiniZoo je otevřena pro veřejnost celoročně, takže se nemusíte bát, že byste přijeli a obyvatele zvěřince neviděli. Dokonce za nimi můžete zavítat i v pondělí, kdy je jinak zámek uzavřen, můžete vzít s sebou na vodítku pejsky, a když si zakoupíte na pokladně MiniZoo granule, můžete zvířátka i krmit.

A jaká zvířata tam objevíte? Protože majitelka chtěla vytvořit tzv. "petting farm", narazíte především na domácí zvířata, jako jsou kozy, ovečky, poníci, oslíci, prasátka, ale setkáte se i se pštrosy, pávy a jiným ptactvem. Nás nejvíce zaujaly lamy Juanita a Asanta, které to měly všechno na háku.


Zámeckou expozici jsme nenavštívili, takže k té vám více neprozradím. Naším cílem byl především zvěřinec, kde jsme strávili asi hodinu, a moc jsme si to tam užili. Možná vznikne i video, které bych vám sem potom také hodila.


A jak jste na tom s výlety za zvířaty vy? Navštěvujete rádi ZOO, nebo radši jezdíte na výlety s jiným cílem? Nebojte se o ně podělit v komentáři. :-) 

3 komentáře:

  1. Jé, to jsou tak krásný fotky ♥ A já mám Zoo strašně moc ráda, takže když mám tu možnost nějakou navštívit, tak navštívím. :-) A pokud vznikne nějaké video, tak se na něj rozhodně podívám s radostí. :-) A gratuluji ke zkouškám!

    OdpovědětVymazat
  2. Tak ty jsou úžasný! Já mám Zoo hrozně ráda, letos bych se tam ráda vydala s dvojčaty od sestřenky. :-) Ale stejně tak mám ráda i další výlety na zajímavá místa nebo hrady, jen na ně nějak v poslední době nemám moc času... Gratuluju ke zkouškám, mně zbývají ještě dvě, snad to brzo skončí. :-D

    OdpovědětVymazat
  3. Častolovice jsme navštívili minulý rok o prázdninách a minizoo nás samozřejmě neminula. Líbilo se mi tam, ale jinak normální ZOO příliš nevyhledávám. Díky hezkým fotkám a článku jsem si na chvíli mohla zavzpomínat. Díky :-)

    OdpovědětVymazat