Za Pannou a Babou a pak na Sychrov - Dívka s perlou - blog pro všechny milovníky života

sobota 16. června 2018

Za Pannou a Babou a pak na Sychrov

Tento týden jsem opět zavítala do Českého ráje. Už to bude pomalu rok od posledního putování tímto krásným krajem. Minule jsem navštívila Jičín, Hrubou skálu a Riegrovu stezku. Nyní moje kroky vedly na Trosky a pak do sychrovského zámeckého parku, kterým jsem byla ohromena.


Na výlet jsme se vydali s Fílou a s jeho ségrou Míšou ve čtvrtek 14. 6. Byl to nejchladnější den v týdnu a museli jsme si přibalit teplé mikiny, a dokonce jsme užili i bundy, ale nevadilo nám to. Kdyby bylo vedro, necestovalo by se dobře. Hlavně že nepršelo. 

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNEK
Cestujeme s Hvězdou PdF UHK!

Nejprve jsme vyjeli autem pod hrad Trosky, který se tyčí nad Českým rájem. Dovolím si poznamenat, že je to jeden z jeho symbolů. Kdo nenavštíví Trosky, jako by v Čaském ráji nebyl. Avšak toto místo nemá moc, co nabídnout. Po zaplacení vstupného si sami vyberete, kterou ze dvou věží zdoláte první. Baba je zpřístupněna celá, avšak do věže označované jako Panna se nedostanete. Kdyby bylo hezčí počasí, byl by zřejmě i lepší výhled do okolí. Kromě toho a několika informačních cedulí hrad Trosky nic jiného nenabízí. Museli byste si vybrat den, kdy se tam koná nějaká akce, abyste si místo více užili, a třeba mít i štěstí na dravce, kteří tam bývají k vidění. Musím říct, že kdybych tam měla jet na školní výlet, byla bych dost zklamaná. Asi stejně jako někteří školáci, které jsme tam potkali. 


Druhou zastávkou našeho výletu byl zámek Sychrov. Nejdříve jsme se naobědvali a pak jsme se vydali objevit krásy rozlehlého parku. Trosky jsem už znala, ale na Sychrově jsem byla poprvé, takže mě o to více okouzlil a získal si mě. Po zaplacení vstupného jsme mohli navštívit venkovní areál, který je opravdu rozsáhlý. Jeho dominantou je altán, který se nachází na konci parku naproti zámku. Park dále zdobí kašny a mnoho mohutných stromů. Atmosféra je tam klidná a příjemná. Na prohlídku zámku jsme bohužel nešli, což je další důvod, proč se tam vrátit. 

Pak už byl čas vydat se zpátky domů. Cestou jsme se ještě stavili v Lestkově na zmrzlinu a pro zákusky. Říká se, že tam mají nejlepší zmrzlinu v celém Českém ráji. Tak proč nezakončit den sladkou těčkou, že?

Markét

Co si myslíte o Troskách? A znáte zámek Sychrov? Byli jste tam?

1 komentář:

  1. Ty fotky jsou boží! A Sychrov ještě víc. Rozhodně se tam někdy podívám, vždycky mě ten zámek lákal a teď o to víc! :-)

    OdpovědětVymazat