Ideální partner a očekávání - Dívka s perlou - blog pro všechny milovníky života

neděle 6. května 2018

Ideální partner a očekávání

Před několika lety, když jsem se připravovala na přijetí svátosti biřmování, jsem na jednom setkání zaslechla větu, která se mi zaryla hluboko do podvědomí. "Mějte od svého partnera velká očekávání." Autorka výrok myslela tak, že když budeme očekávat hodně, je velká pravděpodobnost, že alespoň něco náš vyvolený splní. Nebo nás také dosti zklame. Je to ošemetná záležitost. Mít, nebo nemít očekávání? Toť otázka.


Každý z nás má vysněného prince nebo princeznu. Automaticky si vytváříme představy, jaký by měl náš partner být, co by měl splňovat, tedy i to, co od něj očekáváme. Není na tom nic špatného, naopak si myslím, že je dobře, když víme, co chceme. A závěr? Mějme očekávání a nebojme se zklamání. V životě nejde vždycky všechno podle plánu, kdyby ano, byla by to nuda. Avšak nepřestávejte snít a přát si modré z nebe, protože každý sen se může stát dosaženým cílem. 

I já mám plno snů. A protože je dnešní článek věnovaný partnerům, rozhodla jsem se napsat pár vět o tom, jaký by měl být můj ideální muž. Předem mohu upozornit, že jsem hodně náročná.

Ideální partner podle autorky blogu

Kde začít? Co se týče vzhledu, nedokážu určit, jestli se mi líbí více modroocí blonďáci, nebo jestli dávám spíše přednost tmavovlasým typům. Ovšem netvrdím, že na vzhledu nezáleží. První dojem si totiž vytváříme na základě vnějšku a pak až řešíme charakter. Takže ano, dotyčný se mi musí líbit, musí mě na něm něco zaujmout. Především musí být vyšší než já, abych v jeho přítomnosti zažívala pocit bezpečí. A pokud bude mít svaly a sportovní postavu, proč ne? 

Vedle výšky je pro mě dalším důležitým rysem vztah k umění. Vždycky jsem k němu měla blízko, protože taťka maluje nádherné obrazy. Sama občas něco čmárám, zajímám se o kulturu, snažím se chodit do divadla, navštěvovat koncerty apod. Člověk, s nímž chci sdílet život, musí být ochotný zajít se mnou na výstavu nebo strávit večer v hledišti, zatímco se na jevišti odehrává drama. Musí mít umělecký cit. Chodila jsem už s hercem, který hraje na kytaru, a s kameramanem, fotografem a kouzelníkem v jedné osobě, který maluje. Pro oba je umění část jejich osobnosti a něco mi říká, že je mi souzeno žít s umělcem. 

Můj vysněný muž je tedy vysoký umělec se smyslem pro humor. Je vtipný a zábavný, ale nezesměšňuje lidi. Cítím se s ním uvolněně, váží si mě a vím, že tady pro mě je, že poslouchá, když potřebuji. Je to silná osobnost. Často se usmívá a má radost, když mě vidí. Nestydí se za mě, ale vychloubá se mnou, je na mě pyšný a díky němu se cítím výjimečná. Tvoříme spolu tým. Důvěřujeme si, spoléháme na sebe. Umíme spolu komunikovat, nebojíme se říct, co nám vadí. Umíme vytvářet kompromisy. Navzájem se překvapujeme. Muž mých snů mi nosí květiny, aby prozářily domov. Umí si na mě udělat čas. Jsem pro něj důležitá, jsem na prvním místě. Moc dobře ví, co mám ráda a co mi udělá radost. Cestujeme spolu a objevujeme krásy světa. Život s takovým mužem je jedno velké dobrodružství. 

Ano, jsem romantická duše. Musím se usmívat, když čtu, co jsem právě napsala. Je to ideál, něco v mé hlavě. Mnozí mohou namítat, že takového muže nenajdu, ale to neznamená, že přestanu snít. 

A jak si představujete ideálního partnera vy? Nebo už jste se našli? 

Markét

3 komentáře:

 1. I když si člověk říká, jak by chtěl, ať vypadá jeho vyvolený/á, tak vždy podle mě (úplně) nesplní očekávání.
  To je krásně napsané :-) Když budeš usilovně hledat, možná jednou takového najdeš. Ale víš, jak to je - láska přijde, když ji nejméně čekáš. Tak přeji hodně štěstí v nalézání :)

  OdpovědětVymazat
 2. Je to moc krásný a věřím, že někde takový muž na tebe v tom světě čeká. Já mám báječného chlapa a nemůžu si ho vynachválit.. místo květin mi pořád sladký, i když bych tu kytičku přivítala někdy víc :-D

  OdpovědětVymazat
 3. Našla jsem, už nějakou dobu jsem zasnoubení :-) jen se nám pořád nědaří tu svatbu uspořádat, vždycky přijde nějaká nehezká situace do které tu radostnou nechci tahat..

  OdpovědětVymazat