Moje cesta k fotografování - Dívka s perlou - blog pro všechny milovníky života

sobota 28. dubna 2018

Moje cesta k fotografování

Před šesti týdny jsem si koupila svou první zrcadlovku. Před deseti měsíci jsem poprvé zrcadlovkou fotila na manuální nastavení. Před dvaceti měsíci jsem potkala fotografa Filipa. Před třemi lety jsem poprvé slyšela pojmy jako clona, čas a ISO. Před osmi lety jsem si pořídila svůj první vlastní kompaktní fotoaparát značky Sony. A už to bude více než deset let, co mě fotografování lapilo do svých sítí.


Vlastně si už ani nevzpomínám, kdy jsem se rozhodla stát se rodinným fotografem a zaznamenávat společné zážitky, avšak pamatuji si na svou první fotku vyfocenou na digitální fotoaparát. Byl na ní taťka se strejdou a neměli hlavu. Přesto jsem na tu fotku dodnes pyšná. Mohlo mi být tak... osm nebo devět let. Jak šel čas dál, fotografování se pro mě stalo koníčkem. 

Mým nejoblíbenějším modelem se v té době stal náš milý ridgeback Rony, který už mezi námi není. Zpočátku to trpělivě snášel, ale později, jakmile viděl foťák, se vždycky odešel otráveně schovat. Musela jsem tedy začít hledat jinde. Do mého zvířecího období patří i koně. Celkově jsem vždycky fotila spíše přírodu než lidi. Na fotografování portrétů jsem neměla nikdy odvahu a ani dnes si na to netroufnu.Já jsem sice lidi nefotila, ale moje kamarádka z dětství, s níž jsem prožila mnoho krásných okamžiků, ano. Je moc šikovná a byla by z ní skvělá fotografka, kdyby měla příležitost se tomu věnovat více. A tak se stalo, že jsem se ocitla na druhém konci objektivu a stála jsem modelem. Bavilo mě to a užívala jsem si to. 


Pak přišla střední škola s první velkou láskou a focení jsem pověsila na hřebík. V tu dobu se fotkám začala věnovat moje sestra, takže jsem mohla udržovat spojení se světem fotografií alespoň skrze ni. Nakonec první velká láska odešla a nastal čas jít na vysokou. A zde jsem potkala další velkou lásku, fotografa Filipa, který ve mně znovu probudil lásku k focení. Díky němu jsem našla ztracený koníček a mohla jsem ho posunout na novou úroveň. Figo mi otevřel nové možnosti, ukázal mi základy a dal mi podnět rozvíjet své dovednosti. 

Dnes se fotografiím věnuji aktivně - jednak fotím svou vlastní zrcadlovkou a už se nemůžu dočkat na všechna ta nádherná místa, která mám v plánu navštívit, jednak se občas postavím na druhý konec a nechávám se zvěčnit, třeba jako včera odpoledne.

Můj sen, můj cíl je hodně cestovat a přivést si plno snímků, plno vzpomínek. Čeká na mě Kréta a potom celý podzim a kus zimy v Rusku. Je na co se těšit.

Markét

Žádné komentáře:

Okomentovat