Majáles a jiné zážitky - Dívka s perlou - blog pro všechny milovníky života

úterý 24. dubna 2018

Majáles a jiné zážitky

Duben je vůbec měsíc bohatý na zážitky. Teda alespoň pro mne. Nejdříve jsem 14. 4. navštívila Olomouc, kam jsem se vydala především na náš dívčí sraz (s kamarádkami z gymplu se stále pravidelně scházíme a jsem za to moc ráda). U té příležitosti jsme oslavily jedny narozeniny, omrkly byteček, v němž jedna spolužačka spolu s přítelem bydlí, a ochutnaly výborné hranolky ve FÆNCY FRIES. Mimochodem doporučuji. Pokud budete mít cestu do Olomouce nebo do Ostravy, vydejte se na vynikající hranolky a ochutnejte domácí dipy. Věřte, že nebudete litovat. Já jsem se olizovala až za ušima. A samozřejmě tam narazíte na milou a usměvavou obsluhu. 

Sotva jsem se vrátila z Olomouce, čekala mě další velká akce, na níž jsem nesměla chybět. Majáles. V Hradci je to vždy velká událost, sejde se tam hodně lidí, až z toho máte pocit, jako by se celé město ocitlo na jednom místě. Odpoledne jsem strávila s mně blízkými osobami a koncerty jsem si užila, třebaže jsem jich navštívila méně než loni. Tomáš Klus byl jako vždy pozitivně naladěný a jeho vystoupení přilákalo mnoho lidí včetně mě. Pak jsem si šla užít Mandrage, z nichž jsem však byla zklamaná. Jejich písničky byly dobré, ale  členové skupiny nekomunikovali s publikem a zpěvák vypadal, jako by si před koncertem něco šlehl. Ostatní interprety jsem obešla v rychlosti, abych si vyslechla alespoň jednu skladbu od každého. 
Fotka uživatele Filip Malý - Photography, Video.
Foto od Filipa Malého.
To byl pátek v duchu hudby a v neděli následoval další velký den - moje narozeniny. Popravdě ten den nestojí moc za zmínku. Strávila jsem ho s rodiči po obchodech, odpoledne jsem se učila na zápočet z geografie Ruska a až večer jsem si dala s našima sklenku vína. Dneska jsem ti to všechno vynahradila. Zašla jsem se spolužačkami do cukrárny mlsat, dostala jsem od nich nádhernou kytici tulipánů a strávila s nimi pohodové odpoledne. Večer jsem měla jít s Filípkem do divadla, ale představení se bohužel zrušilo, tak jsme spolu zašli na dortík. Nakonec to nebyly tak strašné narozeniny, jak zpočátku vypadaly. Nejdůležitější stejně je, že mám kolem sebe plno lidí, kteří mě mají rádi. 

Ke svým narozeninám jsem vždycky zaujímala takové zvláštní postavení. Je to pro mě den, kdy se chci cítit výjimečně, ale nějak se mi to nedaří. Většinou jsem zklamaná, protože mám velká očekávání. Je to zkrátka jeden jediný den v roce, kdy si přeju být středem pozornosti, prožít ten den jinak, zažít něco nového, jet někam na výlet nebo se nechat překvapit. A i když se to nedaří, vím, že pro mé blízké výjimečná jsem, jen jsem moc náročná.

A jak si představujete své narozeniny vy? Co pro vás ten den znamená?

Markét

Žádné komentáře:

Okomentovat