Rozmazlujme sami sebe - Dívka s perlou - blog pro všechny milovníky života

neděle 18. března 2018

Rozmazlujme sami sebe

Měli bychom dělat radost i sami sobě, potěšit se nějakým dárkem, uspořádat si klidný večer a dát si horkou koupel nebo si jen uvařit dobrou večeři. Není nic špatného na tom, když se sami rozmazlujeme. Občas totiž přijde chvíle, kdy to za nás neudělá nikdo jiný, a není nic horšího než sedět se svěšenými rameny a čekat. Kdysi jsem na facebooku narazila na "dodušemluvící" příspěvěk (je v AJ, ale to ničemu nebrání - existují přeci překladače).

No boy is going to buy you flowers, at least not right now. Go be yourself, go laugh, go snort, go tuck your hairs behind your ears and have a nice cup of coffee. Treat yourself to brunch and tip the waitress a little extra. Sometimes it’s okay to break down and cry until your eyes are puffy, but afterwards you just gotta pick yourself up and deal with it. Go read for a whole afternoon and forget about your homework. Turn your phone off for the whole day and not think about who is or isn’t texting you. Tell the people that you love that you love them, call them, don’t text. Tell the boy or girl that you like that you like them. What is the worst thing that could happen? You’re almost grown but sometimes it’s fun to be goofy. Go outside and pick flowers, make a crown, put them in a vase or take pictures of them. Never be shy to take a photo, never be afraid to ask strangers to take your photo, even if you’re alone. Please please please travel. Travel when you can and travel by yourself or with people you love. Meet strangers and make them friends, lovers, companions. Do not let anyone tell you how you should live your sexual life. It’s your business, not your parents, not your pastors, not your friends, nobody’s but yours. Never apologize for something you’re not sorry for, and if you do don’t be sorry that you did. Fall in love, fall out of love, if it takes you years to get over it be proud of that, if it takes you weeks be proud of that. Be proud of who you are and what you’ve accomplished, be excited for the great things that are to come. Be happy, please be happy.

Jde o to, že bychom si měli budovat zdravé sebevědomí a tohle k tomu patří.


Pomalu se dostávám k původnímu jádru článku. Podnětem byl vlastně můj nový fotoaparát - digitální zrcadlovka Canon EOS 200D, kterou jsem si tento týden pořídila. Původně jsem chtěla jiný typ. Měl více funkcí a byl dražší a plánovala jsem si ho koupit až k narozeninám. Přehodnotila jsem své přání a došla k závěru, že pro mé současné cíle mi 200D stačí. Hlavně jsem už nechtěla čekat, až si našetřím potřebné finance, a chtěla jsem se konečně začít věnovat focení naplno. A mám radost, což je to nejdůležitější. 

Takže, vezměte si k srdci ten anglický text. Je hlavně o tom umět si užívat každý okamžik života. Ano, neříkám, že existují jen krásné chvíle plné pohody a štěstí, každý je občas někde tam dole, ale vždycky existuje způsob, jak se zase postavit na nohy, a nejčastěji ho musíme objevit sami. Když se budete rozmazlovat a dělat si radost, a nemusí to být nic hmotného - třeba si zajděte na krátkou procházku, zaběhejte si apod., bude pro vás snazší udržet si čistou mysl.

Čím jste se potěšili naposledy vy? 

Markét

3 komentáře:

 1. Noo, čím jsem se naposledy potěšila? Já úplně nevím, většinou si kupuji to, co zrovna potřebuji. Třeba včera jsem si koupila nějakou kůru na posílení nehtů, protože se mi hrozně třepí, ale byla to nutnost nebo potěcha? Těžko říct. :-) Nicméně ano, člověk by si měl umět udělat radost nějakou maličkostí. Ať ti jde focení od ruky! :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Ten text je naprosto pravdivý a hodně lidí by si ho mělo vzít k srdci. ♥ Je to o maličkostech, skutečně. Miluji tvoje články! A moc ti závidím ten foťák, já doufám, že si do léta už taky ten svůj vysněný pořídím, uvidíme. :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Přesně tak, každý bychom sem měli svým způsobem do jisté míry rozmazlovat :)
  Já si plánuji pořídit šatičky, ale musím se ještě rozmyslet :3

  OdpovědětVymazat