Návštěva Jablonce nad Nisou - Dívka s perlou - blog pro všechny milovníky života

čtvrtek 8. března 2018

Návštěva Jablonce nad Nisou

Před týdnem moje kroky vedly na sever, do Jablonce nad Nisou, kde žije část mé skvělé rodiny a kam se ráda vracím. Tentokrát to bylo poprvé, co jsem tam zavítala v zimních měsících, a díky tomu jsem zažila opět něco nového. 

Do Jabloneckých Pasek jsem dorazila ve čtvrtek odpoledne. Cestu vlakem jsem si užívala. Se sluchátky a s hudbou v uších jsem pozorovala měnící se zamrzlou zimní krajinu. Řeka plná ker a skály pokryté ledopády mě fascinovaly, a když jsem dorazila do Železného Brodu, objevil se sníh, který ležel i v Jablonci. Když chcete pořádnou zimu, musíte na sever.

Víkend jsem tedy strávila spolu se sestřenkami a s bratrancem. V Pátek bylo v plánu bruslení na zamrzlé přehradě. Překonala jsem sama sebe, protože jsem vždycky odmítala stoupnout na zamrzlý rybník a najednou jsem bruslila na přehradě. Skvělý zážitek! V sobotu jsem pak navštívila samotné centrum Jablonce. Hodinu jsem se procházela a objevovala kouzelná místa plná secese, krásných budov a tajemných zákoutích. Cítila jsem se šťastná. Večer jsem potom strávila v rodinném kruhu při hraní karetních a deskových her. Poprvé v životě se mi podařilo chytit Fantoma ve hře Fantom staré Prahy.

Neděle se nesla v klidném tónu. Dopoledne jsme vymrzli v kostele a odpoledne se zahřáli čajem. Pak už nastal čas rozloučit se a znovu skočit do každodenního života.
Byl to příjemný víkend a jsem ráda, že jsem mohla Jablonec navštívit. Je důležité trávit čas lidmi, kteří vás mají rádi.

Markét

2 komentáře:

  1. Parádní fotky! V Jablonci jsem nikdy nebyla, ale vypadá opravdu hezky. Jde vidět, že jste si to užili. ♥ :)

    OdpovědětVymazat
  2. Tak to sis užila skvělý výlet, to je krásný. :-) Já jsem dřív na zamrzlém rybníku bruslila, ale teď se celkem bojím. Takže radši chodím na stadion :-D

    OdpovědětVymazat