Čím žije Univerzita v Hradci Králové - Dívka s perlou - blog pro všechny milovníky života

neděle 4. března 2018

Čím žije Univerzita v Hradci Králové

Tento týden bylo na naší milované Univerzitě v Hradci Králové živo. V úterý 27. února ji v rámci programu Sdílej zkušenosti přijel navštívit známý youtuber Karel Kovář alias Kovy. Povídal si s námi studenty o své práci, o natáčení videí a o tom, jak se prezentovat na internetu. Jednou z nejdůležitějších myšlenek pro mne bylo, že vše, co děláme, máme dělat pro sebe, aby nás to bavilo. Pokud člověk začíná s vidinou zisku, brzy vyhoří a jeho tvorba není tak kvalitní, říká Kovy. Stejné je to i se psaním blogu. Já osobně ho píšu především pro sebe, abych mohla reflektovat své myšlenky a sdílet nápady nebo zážitky.

Kovy na UHK
Dovolila jsem si použít fotku z oficiální facebookové stránky pořadatelů akce.

Protože Kovy v poslední době také hodně cestoval, padlo i několik otázek k olympiádě nebo obecně k cestování. Říkal, že každá země, kterou navštívil, byla něčím zajímavá, a hlavně, že tam žijí úplně normální lidé, stejně jako u nás. Dále se nám svěřil, že by si chtěl vyzkoušet nonkonformní cestování bez luxusních hotelů. Zkrátka sebrat se s partou kamarádů a vyrazit za dobrodružstvím.

Druhá akce, v níž se nesla atmosféra celý týden, byl středeční studentský ples. Hodně studentů si ho nenechalo ujít. Podle organizátorů bylo vyprodáno. Pro tento rok bylo zvoleno téma Star Wars a návštěvníci tak mohli opět přijít v kostýmech. Když to srovnám s loňským plesem, bylo jich o poznání méně.

Ples se mi líbil. Večer jsem strávila s kamarádkami, a i když jsme byly bez partnerů, společný čas jsme si užily. Jediné, co mi vadilo, bylo, že v sále vládlo chladno, ale věřím, že kdybych tancovala, zahřála bych se. Jsem ráda, že jsem se nakonec nechala kamarádkou přemluvit a že jsem šla.

Markét

1 komentář:

  1. No jo, Kovy si může dovolit cestovat, to mu závidím. :-) Každopádně je dobře, že jsi na ples vyrazila... určitě lepší, než sedět doma. Mě teď v pátek jeden ples čeká, tak se trochu i těším, i když jdu úplně sama, potkám se tam jen s kamarádem, který právě je absolvent :-)

    OdpovědětVymazat