Těžký život s kameramanem - Dívka s perlou - blog pro všechny milovníky života

neděle 11. února 2018

Těžký život s kameramanem

Když jsem Fílu poznala, byl to obyčejný neobyčejný student informatiky se spoustou zajímavých koníčků a zájmů. Neexistovalo nic, co by nedělal, co by neuměl, co by neznal. Fascinoval mě, když neustále přicházel s něčím novým. Nejdříve to byly kouzla a focení, pak stolní tenis, pak airsoft a nakonec natáčení videí. Začínala jsem se cítit menší a menší, bezvýznamná... Najednou stojíte před tak moc aktivním člověkem a jen zíráte s otevřenou pusou. Snažila jsem se udržet svoje koníčky, udržet s ním krok, ale nakonec mě jeho svět pohltil.


Občas mi hlavou zní věta, že mě měl někdo před ním varovat. Je to úžasný člověk, který si jde za svým snem, který se drží své vize a dělá pro to maximum. Během jednoho roku proměnil svůj koníček ve svou práci, které podřizuje vše. Žije svůj sen a já ho za to obdivuji, ale i kvůli tomu s ním válčím. Sem tam mě tak namíchne, že musím hlavu strčit pod proud studené vody, abych s ním byla schopná komunikovat. Zpětně se nad tím usmívám, avšak věřte, že v danou chvíli lítají blesky. Občas to vypadá i tak, že ho nepodporuji a spíše mu jeho práci vyčítám. Žárlím? To si pište, že ano! Miluji, co dělá. Jeho tvorba je kvalitní a líbí se mi, jsem na něj pyšná, avšak někdy mi chybí stejná pozornost, jakou věnuje videím.

    

Najednou je ze studenta s mračnem koníčků zaměstnaný mladý muž. Na takový okamžik jsem nebyla připravená a někdy to těžce nesu. Není to lehký život, ale aspoň není nudný. Vždyť mě by to ani nebavilo, kdybych se občas nemračila a nezvýšila hlas. S Fílou mě to baví. A i když tráví večery zalezlý u počítače, vím, že mě má rád. 

Nedává to moc často najevo, ale i on podporuje mě v tom, co dělám. Neumí to vyjádřit přímočaře, ale i tak cítím, že mu záleží na mých zájmech. Jsou chvíle, kdy mi chybí otázky, jak se mám, co se mi podařilo zajímavého, jak jde psaní apod. Jsou chvíle, kdy přemýšlím, zda vůbec ví, co dělám. A jsou chvíle, kdy se objeví pochvala, doporučení nebo nějaké milé gesto, kterým říká: "Já vím." 

Život s tímto kameramanem je o učení se. Máme před sebou dlouhou cestu, a třebaže se známe již téměř rok a půl, neustále se poznáváme. Učíme se vzájemně respektovat a chápat, porozumět si. Já jen doufám, že to tak máme nastavené oba dva, že se nesnažím pouze já, protože jak jsem se už několikrát přesvědčila, přitahuji typy "nějak si to sama vyřeš, já se přizpůsobím". Doufám, že Filípek je jiný a že mě v tom samotnou nenechá.

Markét

Žádné komentáře:

Okomentovat