Návštěva Žofína aneb splněný sen - Dívka s perlou - blog pro všechny milovníky života

pondělí 5. února 2018

Návštěva Žofína aneb splněný sen

Už je to nějaký ten pátek, co mi učarovala novorenesanční budova paláce Žofín, nacházející se na Slovanském ostrově v Praze. Žofín se stal mým životním snem. Tedy jedním z nich. Toužila jsem ho navštívit, podívat se dovnitř, vstoupit do dveří a nechat na sebe dýchat přepychovou atmosféru. Včera se mi tento sen splnil.


Žofín pro mě vždy představoval něco kouzelného a nedosažitelného. Kdykoliv jsem kolem něho procházela, zasnila jsem se a kochala se jeho architekturou. Je to přesně ten typ budovy, co má svůj styl a eleganci. Nejde ale jen o stavbu, překrásné je i prostředí ostrova - upravený park a blízkost Vltavy. 

Před dvěma roky jsem se s bratrancem procházela po letní Praze a zavítali jsme i na Slovanský ostrov. Seděli jsme na zítce, povídali si a zmínila jsem se i o svém žofínském snu. Jaké bylo pro mě překvapení, když mi Mára řekl, že tam jejich škola pořádá maturitní plesy. Najednou jsem měla pohádkový palác na dosah ruky. Mělo to jen jeden háček - chyběl mi tanečník, a nakonec jsem si užívala společnost toho nejlepšího.

Jak už jsem napsala, onen den D nastal včera. Palác byl přesně takový, jak jsem si ho představovala. Pohádkový. Nejvíce mě dostal strop ve velkém sále a ty lustry! Prostě luxusní prostředí, čemuž odpovídala i cena lístků, ale článek není o kvalitách plesu, nýbrž o mém snu, i když pravda je, že zážitek by byl umocněn, kdyby se v budově nacházelo méně lidí a kdybychom měli s Fílou možnost strávit tam více času. Museli jsme odejít už před jedenáctou, protože nás čekala cesta vlakem zpět do Hradce Králové a mě dnes ráno zkouška z odborné angličtiny. I tak to byl krásný večer, na který nezapomenu, především díky úsměvům lidí, které mám ráda.


Je důležité znát, co od života očekáváme, a mít seznam svých snů a cílů. Pomáhají nám k vnitřní spokojenosti a pohodě. 

Markét

P.S. Velký dík patří Márovi za pozvání a druhý velký dík Fílovi, že byl se mnou při plnění snu. 

1 komentář:

  1. Tak to je krásný splněný sen :* ať se tak plní i další sny :) - snad se i angličtina povedla!

    OdpovědětVymazat