Když nemáte dostatek vizitek - Dívka s perlou - blog pro všechny milovníky života

pátek 19. ledna 2018

Když nemáte dostatek vizitek

V těchto dnech probíhá v královehradeckém Novém Adalbertinu svatební veletrh, na němž nesmí chybět ani Fíla, Váš kameraman a fotograf pro zvláštní příležitosti, kouzelník a designér (Filip Malý - Photography & Magic). Taková akce vyžaduje značnou přípravu. Nejen vymyslet, jak se propagovat a jak ukázat svou tvorbu, ale také předat své kontaktní údaje. Od toho běžně slouží vizitky. Problém nastane, když jich máte málo a nestíháte si nechat vytisknout nové. Jak tuhle lapálii vyřešit? Od toho jsem tady přeci já.


Vytvořte si vlastní vizitky

Přemýšlíte o vlastních navštívenkách? Jednoduše si je vyrobte. Nabízí se Vám hned dvě možnosti jak na to. Buď si je navrhněte v počítači a sami vytiskněte, případně si je nechte vytisknout profesionálně, nebo si je vytvořte ručně. Než se však pustíte do realizace jedné či druhé varianty, zapřemýšlejte nad následujícím.

Před vznikem navštívenky

Nejdříve si promyslete, které informace chcete na vizitce uvést. Základní kontaktní údaje, jako je jméno a příjmení, telefoní číslo nebo email, jsou povinností. Pokud máte webové stránky, také je uveďte. Za ztěžejní považuji i název profese, nějaké pojmenování toho, co děláte, aby si Váš potenciální zákazník za deset let vybavil, kdo vlastně jste. Vizitka je bez tohoto údaje bezcená. 

Promyslete si také design. Kartička by měla být přehledná a zároveň by měla svým vzhledem zaujmout. Standardní rozměry vizitky jsou pak 90 x 50 mm. 

Návod na ruční výrobu

Je to vlastně jednoduché. Nejdříve si udělejte někde nanečisto návrh, jak chcete, aby vizitka vypadala. Když jste s ním hotovi, připravte si potřebné materiály. Já jsem použila tvrdý papír formátu A4, na nějž se při rozměrech 90 x 50 mm vejde 12 kartiček. Dále budete potřebovat pravítko, obyčejnou tužku a tenké fixy.

Když máte vše nachystané, přichází na řadu rýsování. Aby byly kartičky co nejpodobnější a písmo nelétalo nahoru dolů, doporučiji vzít pravítko a vytvořit si na papíře mřížku, kterou nakonec vygumujete. Pro inspiraci přikládám fotografii.


Teď už potřebujete jen pevou ruku a můžete se dát do vyplňování volného prostoru. Tvořte nadpisy a třeba i kreslete ilustrační obrázky. Když jste hotovi, nezapomeňte vygumovat pomocné čáry.

Nakonec zbývá kartičky od sebe oddělit. Můžete použít nůžky nebo odlamovací nůž a pravítko. Doporučuji spíše druhou variantu, protože vizitky nebudou křivé.


Předpokládám, že většina lidí si vizitky nechá vytisknout, protože uznávám, že ruční výroba je zdlouhavá a ne každého baví mravenčí práce s pravítkem. U Fíly měly vizitky úspěch, tak doufám, že zaujmou i jeho možné budoucí zákazníky.

Markét

Žádné komentáře:

Okomentovat