Na Klepáč a zpět - Dívka s perlou - blog pro všechny milovníky života

neděle 1. října 2017

Na Klepáč a zpět

Včera byla krásná prosluněná sobota, kdy mnozí neodolali lákání nádherného počasí a vyrazili do přírody. Taťka dostal v práci tip na výlet na Dolní Moravě, která se od nás nachází coby kamenem dohodil. Ráno jsme se rychle nasnídali a vyrazili jsme. Stejný nápad ale dostali i jiní, což dokazovalo, jindy prázdné parkoviště, tentokrát plné aut.


Naše cesta započala v Horní Lipce a pak pokračovala 2,5 km po červené turistické značce až k rozhledně Klepáč. Trasa vede po hranici s Polskem, takže se chvíli ocitáte na české a chvíli na polské straně. Když vylezete na vrchol, ocitnete se v nadmořské výšce 1143 m. n. m., a když se rozhodnete vyšplhat na 25 m vysokou rozhlednu, naskytne se vám nádherný pohled na Orlické hory, Jeseníky, Krkonoše a další místa. Nezapomeňte si však s sbeou přibalit teplé oblečení, protože na Klepáči vládne ledový vichr.


Když se dost vynadíváte, je čas vrátit se zpět. Máte na výběr dvě možnosti. Buď se vydáte stejnou cestou, jakou jste přišli, nebo se vydáte po hřebeni na 2,5 km vzdálené Sedlo Puchača a následně po vyznačené cyklotrase.


Markét

Žádné komentáře:

Okomentovat