Rychlovýlet k přehradě Seč - Dívka s perlou - blog pro všechny milovníky života

pondělí 26. června 2017

Rychlovýlet k přehradě Seč

Dneska sestře začíná dvoudenní třídní výlet u přehrady Seč, tak jsme se s rodiči chopili příležitosti a podívali jsme se k vodní nádrži, která se pyšní jedním z největších izolovaných ostrovů v České republice. 

Přehrada Seč leží asi 15 km od Chrudimi v CHKO Železné hory. Je považována za jednu z nejvyhledávanějších rekreačních oblastí v Pardubickém kraji. Mohu potvrdit, že prostor kolem vodní plochy je upraven a připraven na nadcházející sezónu. Pláž vypadá lákavě, šlapadla svou barevností rozveselují okolí a posečné travnaté plochy vybízejí k odpočinku na dece.


Okolí přehrady nabízí i další aktivity, nejen koupání. Nedaleké zříceniny hradů Oheb a Vildštejn lákají návštevníky svou romatikou. K Ohebu se váže pověst o čertovi, který z hradu nesel pytel peněz a po cestě si musel oddechnout. Na kameni, kde pekelník odpočíval, se dodnes nachází otisky kopyt a vysezená místa.


Seč může být zajímavým tipem na výlet jak pro rodiny s dětmi, tak pro páry. Areál autokempu Seč Pláž nabízí pro rekreanty zázemí. Nechybí rychloobčerstvení ani hospůdky. Nadšenci vodních sportů si rovněž přijdou na své - mohou vyzkoušet jízdu na vodních lyžích. A pokud vás omrzí koupání, městečko Seč se pyšní řadou kulturních památek. Jmenovat mohu například zámeček nebo renesanční kostel sv. Vavřince.

Markét

Žádné komentáře:

Okomentovat